NETWINGS SOLUTIONS - dejte křídla svému podnikání


Je garantované SEO blbost?

Tento článek je inspirován obsahem článku Top 10+1 mýtů o SEO Tomáše Kaplera, který můžete najít zde: www.seo-konzultant.cz/top-10-1-mytu-o-seo.

Rozhodně nemá ambici stavět se proti uvedeným tvrzním – naopak – nelze s nimi než souhlasit. Má to však některá „ale“.

ALE č. 1: Garantované výsledky

Spustili jsme službu Garantované SEO, která klientům dává alternativu ke „klasické“ optimalizaci. Smyslem je soustavná a precizní práce na prezentaci klienta, a to s vysokou frekvencí v porovnání s termínovanými revizemi.

Samozřejmě si neděláme iluze, že neexistují „vykukové“, kteří používají různé úskoky a kamufláž toho, co garance je, jaké jsou podmínky a podobně. V rámci naší služby garantované SEO se zaměřujeme čistě na fulltext, což deklarujeme i ve smlouvách. Při využití této služby se prostě neberou v potaz výsledky PPC kampaní (což ovšem neznamená, že nelze PPC kampaně paralelně realizovat). 

Zároveň je nutno konstatovat, že nepoužíváme (ani viditelně, ani skrytě) systému různých SEO lišt a podobných nástrojů pro výměnu odkazů, které ve výsledku mohou prezentaci klienta poškodit. Zastáváme názor, že základem je stránka jako taková, nikoliv to, co je mimo ni – tedy kvalitní obsah prezentace, kvalitní kód, uživatelská přívětivost, atd.

ALE č. 2: Masovost použití

Vzhledem k tomu, co bylo uvedeno výše (nepřípustnost používání SEO lišt a podobných praktik), je v podstatě nemožné tuto službu realizovat masově. Naopak – je nabízena jako prémiová služba pro NAŠE KLIENTY.

V rámci těchto podmínek není reálně možné realizovat vyčkávací taktiku; místo toho se na optimalizaci pracuje velmi intenzivně a v průběhu času se neustále dolaďují a zlepšují drobné faktory, které ve v konečném důsledku dělají výsledek.

ALE č. 3: Kdo nabízí garanci, tak lže.

Každý SEO konzultant, SEO expert, SEO specialista (nazývejme to, jak chceme, v drtivé většině případů to bude „obchoďák“ mezi 20-25 let) Vám bude tvrdit, že nic nelze garantovat, protože to a ono…

A má pravdu. Ti, kdo ho vyškolili, dobře vědí, proč mu řekli, že má takto argumentovat. Reálně opravdu není možné umístění „garantovat“. A budeme to tvrdit i my u nás v NETWINGS  SOLUTIONS. Zdá se Vám to divné? Čtěte dále…

Přesto není lží, když garanci nabídneme. Garantujeme totiž kvalitu práce, která se musí odrazit v pozicích ve výsledcích vyhledávačů. Pokud se tam neprojeví, pak je někde zádrhel. To, co garantujeme, je právě ta práce, ta kvalita, za kterou si stojíme a kterou klient právem očekává.

Je naprosto pochopitelné, že spousta klientů se právem obává platit nemalé peníze za voodoo rituály samozvaných „expertů“, jejichž výsledky mohou být přinejmenším těžko predikovatelné. Proto tato služba jako odpověď na tuto obavu klientů – když se to nepovede, tak klient nic neplatí.

Přebíráme tedy na sebe riziko, které nechce nést klient. A to je celý smysl služby Garantované SEO – zajistit klienta proti riziku méně příznivého výsledku a případného propadu.

 

Dovolím si přidat ještě jedno „ALE“, které s článkem pana Kaplera nesouvisí.

ALE č. 4: Četl jsem to na internetu aneb jedna paní povídala…

Smutnou pravdou je to, že je často velmi obtížné spolehnout se na kvalitu informací uvedených na internetu (toto není ani náhodou narážka na citovaný článek, který považujeme za informačně hodnotný a přínosný). Je to opravdu dost podobné jako ono pořekadlo „jedna paní povídala…

Proto apelujeme na každého, kdo se z pozice klienta (ať už našeho nebo kterékoliv jiné firmy) nějakým způsobem o SEO zajímá, aby si informace ověřoval z různých zdrojů, neboť často lze narazit na informace, které sice nejsou špatné či mylné, ale mohou být zastaralé, čímž se ovšem dostávají do kategorie „nekvalitních“ a to i přesto, že v době svého vzniku naopak kvalitní byly. Zejména je pak potřeba být ostražitý a nenechat se opíjet rohlíkem od obchodních zástupců pochybné kvality…

Pokud máte nějaké dotazy z oblasti SEO či marketingu, řešíte jak vylepšit Váš eshop či stránky po stránce funkčnosti nebo propagace na internetu, neváhejte nás kontaktovat. Záležitosti ohledně SEO či dotazy na Garantované SEO můžete primárně adresovat na garantovaneseo@net-wings.eu

Spokojeni zakaznici
Essiac
komplexní webdesign, hosting
Spokojeni zakaznici
Ligavozic.cz
tvorba webu, technické řešení, CMS, webhosting, tiskoviny, bannery
Spokojeni zakaznici
Akademie-Realit
kódování, administrace, propojení s informačním systémem, stylizace