NETWINGS SOLUTIONS - dejte křídla svému podnikání


Úvod » Správa a pronájem serverů

Housing a správa, instalace, administrace serverů

 Máte nestandardní webové stránky nebo projekt náročný na datový prostor, datové přenosy nebo procesorový čas? Doporučujeme Vám individuální řešení postavené na dedikovaném serveru, tedy serveru vyhrazenému pouze pro Vás nebo Váš projekt. V této oblasti poskytujeme kompletní podporu od instalace a konfigurace serveru (serverů) přes umístění do vlastního housingového centra až po následnou správu, zálohování a nepřetržitý monitoring chodu serveru a služeb.

 

Server Housing - hostování vlastního serveru


Služba Server Housing (někdy také nazývána serverhosting) zahrnuje pronájem prostoru a připojení do elektrické sítě + záložní zdroj pro server a nepřetržité vysokorychlostní připojení serveru k síti Internet.

Servery jsou umístěny v naší serverovně s ideálními provozními podmínkami. Tím je dosažena maximální dostupnost vašich serverů 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce.

Služba je určena firmám i soukromým osobám, které potřebují zajištění spolehlivého provozu svých serverů, jejich ochranu a připojení k páteřní síti. Server Housing je využitelný např. pro umístění internetových portálů, redakčních systémů, download serverů a dalších aplikací, vyžadujících vysoký výkon nebo datové přenosy. Uživatel bez omezení realizuje na celém serveru své internetové projekty - obchodní i soukromé.

V rámci serverhousingu jsme schopni zajistit i správu či zálohu Vašeho serveru.


 

Přehled služeb v oblasti správy serverů

 

  • instalace serveru: OS Linux (Debian, CentOs) nebo MS Windows Server
  • konfigurace serveru: webový server, databázový server, FTP/FTPs/sFTP
  • konektivita: připojení serveru do vlastního housingového centra
  • zabezpečení serveru: firewall, VPN tunel (pro přenos dat s mezi okolními systémy nebo pro management)
  • monitoring: nepřetržité sledování dostupnosti, správnosti a rychlosti odezvy jednotlivých služeb, volného místa na discích, stavu RAID pole apod.
  • správa: instalace aktualizačních a opravných balíčků, řešení rozšiřujících požadavků
  • podpora: telefonický a emailový zákaznický servis
  • zálohování: RAID proti selhání HDD, pravidelné zálohy souborů a databází na externí médium (HDD nebo LTO páska), dlouhodobá archivace záloh
  • KVM - vzálená správa serverů

 

Dedikované servery - pronájem serverů


Dedikovaný server je fyzický server pronajatý pouze jedinému zákazníkovi a jeho webovým projektům, databázím, e-mailům a dalším aplikacím. Na rozdíl od webhostingu, kde se dělí o jednu HW platformu desítky (někdy i stovky) zákazníků je dedikovaný server nesdílený. Součástí služby pronájmu serverů je i konektivita. Pronájem serveru je výhodný pro společnosti, které chtějí přenechat provoz serveru poskytovateli, který například zajistí výměnu jednotlivých komponent v případě havárie.

Dedikované servery jsou určené pro větší webové projekty a aplikace, kde je kladen velký důraz na výkon, bezpečnost a stabilitu.

 

Použítí KVM pro správu serverů

KVM Switch (KVM je zkratka pro klávesnici, monitor, myš) je hardwarové zařízení, které umožňuje uživateli ovládat více počítačů z jedné klávesnice, monitor a myš. Když je více počítačů připojených k KVM, tak obvykle menší počet z nich, může být kontrolováno v daném čase. Moderní zařízení mají také přidánu možnost sdílet USB zařízení a reproduktory s více počítači. Některé KVM switche mohou také fungovat v opačném směru – tedy jeden počítač lze připojit na více monitorů, klávesnic a myší. I když tato možnost není tak častá jako ta prvním, tak i tato konfigurace je užitečná, když operátor chce získat přístup k jednomu počítači ze dvou nebo více (obvykle blízkých) míst – například domácí kancelářský počítač, který slouží také třeba jako Home Theater Personal Computer.

 KVM_funkcnost.jpg

Spokojeni zakaznici
Prodlužování vlasů Brno
webdesign, tvorba webu, webhosting
Spokojeni zakaznici
Hodinky Invicta
logotyp, webdesign, administrační rozhranní, webhosting
Spokojeni zakaznici
Volf Global
logotyp, webdesign, administrace, multijazyčnost včetně ruštiny